MKS Trzebinia
Akcje bukmacherów kierowane są do rozmaitych odbiorców, jednak „Puchar 1000 goli” bukmachera Fortuna to inicjatywa, która była skierowana do bardzo nietypowej grupy: klubów piłkarskich z niższych lig. Do udziału w tym konkursie przystąpił także małopolski klub MKS Trzebinia. Jeśli chcesz się dowiedzieć, na czym polegał zakończony już konkurs „Puchar 1000 goli” oraz jaki pomysł na rozwój przedstawiła drużyna z Trzebini, czytaj dalej.
„Puchar 1000 goli”
„Puchar 1000 goli” to przedsięwzięcie zrealizowane przez PZPN przy wsparciu finansowym bukmachera Fortuna. Czas realizacji inicjatywy przypadł na sezon 2021/2022 Fortuna Pucharu Polski w piłce nożnej. Akcja przeznaczona była dla drużyn, które występują w co najwyżej 4 lidze piłkarskiej (a więc też dla lig niższych). Wszystkie zespoły z tych poziomów ligowych mogły zgłaszać swoje projekty, wpisując się w 1 z dostępnych kategorii: kibicowską, infrastrukturalną czy społeczno-kulturalną. Każdy klub mógł przedstawić maksymalnie 3 projekty (po 1 z każdej kategorii).
Istotnym aspektem akcji, którą sponsorował bukmacher Fortuna, była bezpośrednia zależność wysokości nagród od liczby goli strzelonych przez teoretycznie słabsze zespoły występujące w meczach Fortuna Pucharu Polski. Każda bramka zdobyta przez outsidera skutkowała 1 tys. zł, które firma bukmacherska Fortuna wpłacała do funduszu konkursowego. Ostatecznie 3 najlepsze inicjatywy otrzymały po 30 tys. zł na ich realizację.
Zgłoszone projekty zostały zamieszczone na specjalnej stronie internetowej. Każdy chętny mógł głosować na to, który pomysł w danej kategorii najbardziej zasługuje na realizację (z danego numeru IP można było oddawać głos raz na dobę).
Wśród uczestników konkursu znalazł się klub piłkarski MKS Trzebinia, który przedstawił projekt o charakterze infrastrukturalnym.
MKS Trzebinia – projekt infrastrukturalny
Klub MKS Trzebinia zgłosił do akcji konkursowej „Puchar 1000 goli” swoją propozycję, startując w kategorii infrastrukturalnej. Przedstawiony projekt zakładał gruntowny remont siedziby klubu, umiejscowionej w budynku pochodzącym z lat 80-tych. Celem było przystosowanie przestrzeni do współczesnych standardów, umożliwienie organizacji spotkań członków Zarządu, zawodników czy rodziców dzieci trenujących w klubie w komfortowych warunkach. Dodatkowo, projekt obejmował renowację boiska, które nie podlegało żadnym pracom od 2003 r.
W związku z przestarzałą infrastrukturą i brakiem odpowiednich warunków do rozwijania talentów młodych piłkarzy konieczna była więc zarówno solidna modernizacja płyty boiska, jak i wymiana większości instalacji w obiekcie.
MKS Trzebinia
Klub piłkarski MKS Trzebinia powstał w 2000 r. w Trzebini (województwo małopolskie). Drużyna została stworzona w efekcie fuzji 2 lokalnych drużyn – Górnika Siersza i Hutnika Trzebinia. Rozmowy o połączeniu, zainicjowane pod koniec lat 90. i wspierane przez Urząd Miasta, miały na celu stworzenie w Trzebini jednego silnego klubu sportowego, który mógłby skuteczniej konkurować na polskiej arenie piłkarskiej.
Decyzja o fuzji była przede wszystkim odpowiedzią na kłopoty finansowe, z którymi zmagały się obie drużyny. W roku 2000 r. powstał MKS „Trzebinia-Siersza” – nowo utworzona drużyna zgłoszona została do rozgrywek IV ligi małopolskiej, zyskując możliwość rywalizacji na wyższym poziomie.
MKS „Trzebinia-Siersza” swoje mecze rozgrywa na stadionie Hutnika przy ul. Krakowskiej, ponieważ zapewnia on lepszą lokalizację i warunki zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Powstanie klubu było ważnym krokiem w kierunku wzmocnienia lokalnego futbolu i stworzenia jednolitej, silnej reprezentacji piłkarskiej miasta Trzebinia. W 2017 r. nazwę klubu zmieniono na MKS Trzebinia.
W czasie trwania inicjatywy „Puchar 1000 goli” MKS Trzebinia występowała w 4 lidze.