Największy legalny organizator zakładów sportowych w Polsce, bukmacher STS udostępnił w wybranych punktach naziemnych możliwość zawierania zakładów bukmacherskich na samoobsługowych terminalach. Na początek w lokalach STS uruchomiono 30 nowoczesnych urządzeń SSBT (Self-Service Betting Terminal), ale bukmacher zapowiada rozbudowę sieci terminali na terenie całego kraju.
Co prawda przychody, jakie rocznie generują lokale stacjonarne to tylko 20% przychodów bukmachera, jednak od wielu lat tendencje w kanale retail są w tym przypadku zwyżkowe. Terminale mają za zadanie zwiększyć liczbę zawieranych zakładów i usprawnić obsługę klienta w punktach, a tym samym wpłynąć pozytywnie na ich rentowność. Obecnie bukmacher STS posiada ponad 440 lokali naziemnych, w tym otwarty w maju tego roku pierwszy punkt sprzedaży o standardzie premium (w centrum Szczecina). Co więcej, planowane jest zwiększenie liczby punktów STS tego typu w największych polskich miastach i tam też dostępne mają być innowacyjne terminale bukmacherskie.
Urządzenia SSBT umożliwiają obstawianie zakładów bukmacherskich z oferty analogicznej do tej, która znajduje się na stronie internetowej STS. Gracze mogą więc zawierać zakłady także na spotkanie sportowe na żywo czy na sporty wirtualne oraz mają dostęp do statystyk i wyników. Z czasem w terminalach udostępniane mają też być kolejne, ciekawe funkcjonalności. Projekt digitalizacji punktów naziemnych STS rozwijany jest w kooperacji z firmą Sportradar oraz Novomatic.
Do bukmachera STS należy aktualnie więcej jak 47% udziałów rynku zakładów bukmacherskich w Polsce, a przychody firmy stale rosną. W 2019 r. właściciel marki STS, Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o. liczy na rekordowe obroty w wysokości 3 mld zł. Warto jednak zaznaczyć, że bukmacher stale inwestuje w rozwój swoich usług, poszerzając ofertę zakładów, stosowane technologie i oferowane funkcjonalności podnoszące komfort gry użytkowników. STS jest też największym prywatnym sponsorem polskiego sportu.